Мета: - закріпити набуті знання, вміння та навички з граматики та математики: звукової аналіз слова, лічба в прямому та зворотному напряму, геометричні фігури, кількісні та порядкові числа, вчити уважно слухати вихователя та виконувати його завдання, розвивати пам’ять, увагу та розумові здібності дітей.
Матеріали: - геометричні фігури, набори цифр від 1 до 7, картки та фішки для звукового аналізу слів. Демонстраційний матеріал: фігури - звуки, зайчик, вовк та людина, які складаються із геометричних фігур, дві судини з водою, мірка для вимірювання рідини.
Хід заняття.
1. Вступ. (підготовка до подорожі).
- Вимірювання міркою кількості рідини (в одної судині 6 мірок, а в другої – 7 мірок).
Питання для дітей:
- На скільки 7 більше 6?
- На скільки 6 менше 7?
- В який судині рідини більше?
- Лічба від 1 до 7 та в зворотному напряму (відлік перед стартом).
- Порядкові числа, поняття “ліворуч”, “праворуч”.
Завдання для дітей:
- візьміть другу цифру праворуч,
- візьміть третю цифру ліворуч,
- візьміть шосту цифру праворуч.( складання коду, який допоможе завести корабельний двигун).
2. Планета Математика. (Зустріч з мешканцями планети).
-Розглядання зайчика, вовка та людини, які складаються із геометричних фігур.
Питання до дітей:
- З яких фігур складаються ці істоти?
- Полікуйте, скільки трикутників у вовка?
- Скільки квадратів у зайчика?
Дидактична вправа на розвиток уваги та пам’яті “Складі такий же малюнок”.(Збери Шалтая-Болтая).
3.Фізкультхвилинка.
4. Планета Граматика. (Зустріч з мешканцями планети – звуками).
Питання для дітей:
- Які звуки бувають?
- Чим відрізняються голосні та приголосні звуки?
- Якими бувають приголосні звуки?
- Дидактична вправа “Відгадай який звук”.
- Звуковий аналіз слів.
- Дидактична гра “Впіймай звук” – виявлення місцезнаходження звука (л) в словах: ліс, лук, лиса та інших словах.
5. Шлях до дому.( Заключна бесіда).
Підведення підсумків заняття.
Матеріали: - геометричні фігури, набори цифр від 1 до 7, картки та фішки для звукового аналізу слів. Демонстраційний матеріал: фігури - звуки, зайчик, вовк та людина, які складаються із геометричних фігур, дві судини з водою, мірка для вимірювання рідини.
Хід заняття.
1. Вступ. (підготовка до подорожі).
- Вимірювання міркою кількості рідини (в одної судині 6 мірок, а в другої – 7 мірок).
Питання для дітей:
- На скільки 7 більше 6?
- На скільки 6 менше 7?
- В який судині рідини більше?
- Лічба від 1 до 7 та в зворотному напряму (відлік перед стартом).
- Порядкові числа, поняття “ліворуч”, “праворуч”.
Завдання для дітей:
- візьміть другу цифру праворуч,
- візьміть третю цифру ліворуч,
- візьміть шосту цифру праворуч.( складання коду, який допоможе завести корабельний двигун).
2. Планета Математика. (Зустріч з мешканцями планети).
-Розглядання зайчика, вовка та людини, які складаються із геометричних фігур.
Питання до дітей:
- З яких фігур складаються ці істоти?
- Полікуйте, скільки трикутників у вовка?
- Скільки квадратів у зайчика?
Дидактична вправа на розвиток уваги та пам’яті “Складі такий же малюнок”.(Збери Шалтая-Болтая).
3.Фізкультхвилинка.
4. Планета Граматика. (Зустріч з мешканцями планети – звуками).
Питання для дітей:
- Які звуки бувають?
- Чим відрізняються голосні та приголосні звуки?
- Якими бувають приголосні звуки?
- Дидактична вправа “Відгадай який звук”.
- Звуковий аналіз слів.
- Дидактична гра “Впіймай звук” – виявлення місцезнаходження звука (л) в словах: ліс, лук, лиса та інших словах.
5. Шлях до дому.( Заключна бесіда).
Підведення підсумків заняття.
Нет комментариев.
Отправить комментарий