Програмовий зміст: продовжувати формувати у дітей знання про інформаційне поле. Закріпити знання про різновиди машин за засобами споживання. Розвивати логічне мислення, уважність, уміння аналізувати, вирішувати приклади та за допомогою порядку чисел читати слова. Розвивати вміння складати ціле з частин, розповідати про призначення та застосування комп’ютеру у житті людей. Виховувати доброзичливі стосунки, бажання допомагати один одному під час роботи підгрупами, командами, цілою групою.
Матеріал: мапа країни Компь’ютерії, лялька Комп’юша, лист-факс, питання до гри „Відповідай швидко”, картки на кожну дитину до дидактичних ігор „Клавіатурний тренажер”, „Вибери літеру і закресли”, „Розфарбуй башточки” картки для команд до дидактичних ігор: „Збери картинку і розкажи про комп’ютер”, „Знайди прихований предмет”, „Відгадай слово”, на кожну дитину деталь до гри „Збери місточок”, кольорові бейджики на кожну дитину (на три команди).
Попередня робота. Заняття на комп’ютерах у ЗОШ №35, вивчення загадок про машини, мовна гра „Відповідай швидко”, дидактичні ігри „Клавіатурний тренажер”, „Вибери літеру і закресли”, „Розфарбуй башточки”, „Збери картинку”.
Хід заняття
Вихователь. Добрий день діти, до нас у гості завітала лялька Комп’юша і вона запрошує нас позайматися в клубі „Комп’юша і Ко”. Для цього нам треба відправитись у країну Комп’ютерії. Давайте подивимось на мапу.
Вихователь бере лист-факс з рук Комп’юши та відкриває.
Вихователь. Але це не мапа країни Комп’ютерії.
Вихователь пропонує дитині прочитати для кого адресований цей лист-факс.
Вихователь. Так, це для Комп’юши та ще й терміново. Читає лист-факс.
ПРИВІТ КОМП’ЮША!
Це пише тобі твоя подружка – Інформація.
Пишу тобі тому, що знаю, що ти твої друзі сміливі, винахідливі і завжди готові допомогти.
У мене сталося лихо, я заплуталась у павутині Інтернету. Допоможи мені виплутатися. Я посилаю вам карту країни Комп’ютерії, з нею вам буде легше мене знайти.
Буду вдячна вам, сподіваюсь скоро зустрітися. Інформація.
Вихователь. Оце так справи! Ну що друзі допоможемо Інформації виплутатись з павутину Інтернету? Ну, тоді давайте дивитися мапу країни Комп’ютерії. (Розглядають карту Додаток №1). Діти, а ця карта чарівна. Дивиться наш дитячий садок, потім машинне перехрестя та три вулиці. Куди ж нам потрібно йти? Тільки коли відгадаємо загадки ми це зрозуміємо?
Загадки загадують діти.
Перша дитина: Я не їм вівса, ні сіна,
Дайте випити бензину –
Всіх коней обжену,
Куди хочеш побіжу............(автомашина)
Вихователь. Яка це машина? (механічна)
Друга дитина В нашій кухні кілька літ
Він муркоче наче кіт.
І ховає справжню зиму
За надійними дверима........(холодильник)
Вихователь. Яка це машина? (електрична)
Третя дитина Вітя вірш прочитав,
Я з Сергійком заспівав,
Слово в слово, тон у тон
Повторив............................(магнітофон)
Вихователь. Яка це машина? (електронна). А які ще електронні машини ви знаєте? (комп’ютер, телевізор, музичний центр). Якщо комп’ютер електронна машина то вулиця нам потрібна теж....(Електронна).
Вихователь пропонує дитині знайти і прочитати де знаходиться вул. Електронна.
Вихователь. Молодці! З машинами ми розібрались, та опинились на вулиці Електронній. Для того щоб ми могли рушити далі граф Курсор нас запитує де використовують комп’ютери. Ми з вами пограємо у гру „Збери картинку і розкажи про комп’ютер”. (Додаток №2)
Діти діляться на три команди по рівню розвитку: низький, середній, високий. Виконують завдання (збирають розрізану картинку) і розповідають де використовують комп’ютер.
Вихователь. Молодці! Наступне завдання нам пропонує член клубу Клавіатура.
Діти сідають кожен на своє місці. Проводиться гра „Вибери літеру і закресли”, „Розфарбуй башточки”, та „Клавіатурний тренажер”.(Додаток №3)
Вихователь. Діти подивіться у нас на шляху річка Умінь та місточок, але він зламаний. Як ви гадаєте ми зможемо його відремонтувати?
Проводиться гра „Відремонтуй міст”. (деталі на кожну дитину, викладають на килимку). Додаток №4.
Вихователь. Міст відремонтували. Тепер нам треба пройти по ньому.
Фізхвилинка По місточку напрямки
Дружно ходим залюбки.
То повернемося боком,
То йдемо усі підскоком
Ходим, ходим на носках,
А тепер на п’ятах.
Піднімайте вище ніжки
Та не сходьте із доріжки.
Вихователь. Ось ми і на острові Знань. Але він якийсь дивний. Ой! Нам прийшла SMS від Інформатики. Вона нас попереджає, що острів в павутині Інтернету. І прибрати цю павутину ми зможемо якщо будемо швидше відповідати на запитання ніж Інтернет їх буде плести.
Гра „Відповідай швидко” (питання на кожну дитину, треба відповідати одним словом беручись за руку сусіда після відповіді). Додаток №5
Вихователь. Фух! Встигли, відстав від нас Інтернет зі своєю павутиною. Але він встиг заплутати наші малюнки на яких були намальовані частини комп’ютера.
Гра „Знайди заховавшийся предмет” Діти діляться на три команди по рівню розвитку: низький, середній, високий. Виконують завдання (знаходять деталь комп’ютера та замальовують її та називають). Додаток №6.
Вихователь. Ні який нам Інтернет не страшний. Ми все зможемо подолати. (Дивляться мапу). Далі у нас доріжка котра веде у місто Інтелектуалів. Але вірус зіпсував замок. Для того щоб знищити вірус, нам треба дізнатись пароль його знищення. Вирішивши приклади ми зможемо записати слова-паролі.
Гра „Відгадай слово” (діти діляться на дві команди: хлопчики і дівчата). Додаток №7.
Вихователь. А ось і двері відчинились у місто Інтелектуалів. І павутини більш немає. Це означає що ми з вами теж стали членами клубу Інтелектуалів та допомогли Інформації виплутатися з павутини Інтернету і попадати швидко до своїх користувачів (або до всіх хто бажає її отримати).
ДОДАТОК №2високий
середній
низький
ДОДАТОК №3
„Вибери літеру і закресли”
високий
середній
„Вибери літеру і закресли”
середній
низький
„Розфарбуй башточки”
високий
середній
низький
Гра „Клавіатурний тренажер”
Технологія: вихователь проводить гру типу диктанту.
1. Замалюйте синім кольором клавішу ESC (стоп).
2. Замалюйте зеленим кольором клавішу Shift (перемкнути та великих літер).
3. Замалюйте жовтим кольором клавішу Backspace (вертання).
4. Замалюйте червоним кольором клавішу Enter (введення, закінчення або початок роботи).5. Замалюйте помаранчевим кольором клавішу пробіл.
6. Закрасьте клавіші курсору у коричневим кольором.ДОДАТОК №4
Гра „Відремонтуй міст”
(Кількість деталей залежить від того скільки дітей грають)
Гра „Відповідай швидко”
1. Хто був маленьким раніше: мама чи бабуся?......(бабуся)
2. Назви три предмети квадратної форми......(стіл, стільчик, вікно...)
3. Чому вода перетворюється на лід?......(замерзає)
4. Чому масло тане на розпеченій сковорідці?......(гаряча)
5. Чому ґрунт під пекучим сонцем стає твердим, як камінь?......(висихає)
6. Чому рибкам в акваріумі треба міняти воду?......(забруднюється)
7. Яка дитина тримає матусю за хвіст?......(слон)
8. Чому тремтить миша?......(гріється)
9. Яка вода у річці літом?......(тепла)
10. В природі дощ, а вдома?......(душ)
11. По чому пливе човник?......(по морю)
12. Скільки горіхів у порожній склянці?......(не скільки)
13. Із якого посуду неможливо нічого з’їсти?......(з порожнього)
14. Скільки кінців у однієї палиці?......(два)
15. Із каміння тече вода?......(ні)
16. Горобець бігає?......(ні, стрибає)
17. Якщо опустити хустку у Чорне море, яка вона буде?......(мокра)
18. Якщо змішати жовту і червону фарби, який колір ми отримаємо?......(помаранчевий)
ДОДАТОК №6
Гра „Знайди заховавшийся предмет”
високий
середній
низький
ДОДАТОК №7
Гра „Відгадай слово”
3 5 7 3 4 9 1
І команда
7 – 4 = ( С )
4 + 3 = ( А )
5 + 4 = ( Б )
2 + 3 = ( П )
6 – 2 = ( И )
1 + 0 = ( І )
II команда
3 7 4 6 8
5 – 2 = ( Д )
7 + 1 = ( Ю )
4 – 0 = ( К )
2 + 5 = ( Я )
3 + 3 = ( У )
Нет комментариев.
Отправить комментарий