Мета: розвиток розумових здібностей дітей, вчити логічно мислити, аналізувати, розвивати увагу, пам’ять дітей, виховувати вміння правильно вести себе на заняттях, уважно слухати завдання вихователя та виконувати їх.
Хід заняття.
Вихователь приносить лист від мешканців Квіткового міста. В цьому листі повідомляється про те, що мешканці викликають дітей дитячого садка на змагання. Разом з листом є медаль для переможця. Також в цьому листі повідомляються правила проведення змагання та завдання на конкурс. На стільцях дітей знаходяться великі коробочки з паличками для лічби (5 на кожного), маленькі коробочки для фішок (ними відмічаються правільні відповіді дітей чи перемога в одному із конкурсів); розрізане на 4 – 5 частин зображення чайника, кубики Іванова (4 на кожного).
Перший конкурс: Відгадай загадку (загадки від Знайки).
1. Має 4 зуба. Кожний день з’являється за столом, але не чого не їсте.
(Вилка).
2. Росло 4 берези. На кожної березі по 4 гілки, на кожної гілки по 4 яблука. Скільки яблук взагалі?
(Ні одного. На березі яблука не ростуть)
3. Всегда шагаем мы вдвоем, похожие как братья. Мы за обедом под столом, а ночью под кроватью.
( Тапочки ).
4. На столе стояло 3 стакана с ягодами. Коля съел 1 стакан ягод и поставил его на стол. Сколько стаканов стоит на столе?
( Три ).
5. Пять братьев годами равные, а ростом разные.
( Пальцы ).
Другий конкурс: Конкурс Гвинтика та Шпунтика.
- Відлічувати із коробочки на вашому столі по 3 палички кожний. Скласти з них трикутник.
- Возьміть ще по одної палички. Скільки паличок ви отримали? (Чотири). Складіть з них квадрат.
- Возьміть ще одну паличку. Скільки паличок ви отримали?
Завдання на конкурс:
Викласти, використовує тільки ці 5 паличок, 2 трикутника.
Третій конкурс: Від Незнайки. (на увагу)
(на малюнку зображене 8 чоловічків, 2 з них однакові).
- Знайти всі відміни
- Хто запам’ятає та назве більшу кількість предметів.
- Хто в цьому ряду стояв першим, а хто останнім?
Фізкультхвилинка. (зроби як я)
Четвертий конкурс: Від Саморобкина.
Торопишка розбив чайник, який Саморобкин приготував до конкурсу.
Завдання: збери розбитий чайник.
П’ятий конкурс: Від Тюбика.
Він намалював яскравий килим та вирішив змагатися з вами в майстерності.
- Хто зможе скласти такий ж килим із кубиків на столі.
- Придумай свій візерунок килима.
Під кінець заняття-змагання треба підвести підсумки конкурсу. Діти підраховують зароблені фішки, з’ясовують у кого більше. Переможцю змагання, який здобув найбільшу кількість фішок, вручають медаль. Діти разом з вихователем вирішують написати листа у Квіткове місто, в якому повідомлять імена та прізвища тих дітей, які заробили трішки меншу кількість фішок, чим у переможця.
Хід заняття.
Вихователь приносить лист від мешканців Квіткового міста. В цьому листі повідомляється про те, що мешканці викликають дітей дитячого садка на змагання. Разом з листом є медаль для переможця. Також в цьому листі повідомляються правила проведення змагання та завдання на конкурс. На стільцях дітей знаходяться великі коробочки з паличками для лічби (5 на кожного), маленькі коробочки для фішок (ними відмічаються правільні відповіді дітей чи перемога в одному із конкурсів); розрізане на 4 – 5 частин зображення чайника, кубики Іванова (4 на кожного).
Перший конкурс: Відгадай загадку (загадки від Знайки).
1. Має 4 зуба. Кожний день з’являється за столом, але не чого не їсте.
(Вилка).
2. Росло 4 берези. На кожної березі по 4 гілки, на кожної гілки по 4 яблука. Скільки яблук взагалі?
(Ні одного. На березі яблука не ростуть)
3. Всегда шагаем мы вдвоем, похожие как братья. Мы за обедом под столом, а ночью под кроватью.
( Тапочки ).
4. На столе стояло 3 стакана с ягодами. Коля съел 1 стакан ягод и поставил его на стол. Сколько стаканов стоит на столе?
( Три ).
5. Пять братьев годами равные, а ростом разные.
( Пальцы ).
Другий конкурс: Конкурс Гвинтика та Шпунтика.
- Відлічувати із коробочки на вашому столі по 3 палички кожний. Скласти з них трикутник.
- Возьміть ще по одної палички. Скільки паличок ви отримали? (Чотири). Складіть з них квадрат.
- Возьміть ще одну паличку. Скільки паличок ви отримали?
Завдання на конкурс:
Викласти, використовує тільки ці 5 паличок, 2 трикутника.
Третій конкурс: Від Незнайки. (на увагу)
(на малюнку зображене 8 чоловічків, 2 з них однакові).
- Знайти всі відміни
- Хто запам’ятає та назве більшу кількість предметів.
- Хто в цьому ряду стояв першим, а хто останнім?
Фізкультхвилинка. (зроби як я)
Четвертий конкурс: Від Саморобкина.
Торопишка розбив чайник, який Саморобкин приготував до конкурсу.
Завдання: збери розбитий чайник.
П’ятий конкурс: Від Тюбика.
Він намалював яскравий килим та вирішив змагатися з вами в майстерності.
- Хто зможе скласти такий ж килим із кубиків на столі.
- Придумай свій візерунок килима.
Під кінець заняття-змагання треба підвести підсумки конкурсу. Діти підраховують зароблені фішки, з’ясовують у кого більше. Переможцю змагання, який здобув найбільшу кількість фішок, вручають медаль. Діти разом з вихователем вирішують написати листа у Квіткове місто, в якому повідомлять імена та прізвища тих дітей, які заробили трішки меншу кількість фішок, чим у переможця.
Нет комментариев.
Отправить комментарий