11.08.2008 |

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ “ЧИСТОТА – ЗАЛОГ ЗДОРОВ’Я” (ІІ молодша група)



Тема: “Чистота – залог здоров'я”

Мета: Вчити дітей стежити з дитинства за своїм здоров'ям, бути охайними, завжди користуватися милом, зубною щіткою та пастою, вранці умиватися, займатися фізкультурою, дати дітям уявлення про хвороби, та причини їх появи, виховувати організованість, розвиток словника дітей.


Хід заняття

Діти заходять в ігрову кімнату для того щоб провідати хвору ляльку. Вихователь звертає увагу дітей на ліжко, в якій вона спить, а потім розповідає про те, що лялька захворіла через свою неслухняність. Вона не слухала свою бабусю, яку звали Гігієна. Їла немиті фрукти і овочі, з немитими руками сідала за їжу, не чистила вранці зуби, завжди ходила не акуратною і була зовсім не охайною замазурою. Вона взяла яблуко немитими руками і з'їла його, у наслідок чого у неї заболів живіт. Тепер вона дуже погано себе почуває.

Питання до дітей :- Завжди ви миєте руки перед їжею ?
- Що треба зробити, щоб не захворіти ?
- Що треба робити, коли живіт вже заболів, або погано себе почуваєш ?

Вихователь пропонує покликати лікаря, подзвонити – 03.
З’являється лялька – лікар, дає ляльці, що занедужала, різні ліки, мікстури, та розповідає, як погано хворіти і що треба робити, щоб цього не сталося.
Лялька – лікар пропонує подивитися на руки дітей через чарівне скло, яке збільшує предмети в кілька разів. Діти дивляться і роблять висновок, що у деяких з них руки брудні.
Вихователь показує малюнки із зображенням мікробів і розповідає про те, що їх можна побачити тільки у тому разі, якщо чарівне скло змогло б ще більш збільшувати предмети.
Діти разом з вихователем роблять висновок, що треба мити руки, щоб ці страшні мікроби не попали у шлунок.
Вихователь звертає увагу дітей на те, що лялька Катерина дуже сумна і що треба її розвеселити, пограв у яку не будь гру, розповісти віршик і, водночас, зробити фізкультхвилинки, щоб усі були міцними і здоровими.

Фізкультхвилинка:
Раз! Два! Всі присіли, потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились! Із струмочка дружно вмились.
П'ять! Шість! Всі веселі – крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли, ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили і на стільці дружно сіли.

- Гра – танок “Потанцювати становися!”

- Діти разом та індивідуально читають пам'ятку “Водичка, водичка, вмий моє личко!”

Після відпочинку діти знайомляться з художнім твором К.Чуковського “Мойдодир” і розглядають ілюстрації до цього твору.

Після ознайомлення вихователь бесідує з дітьми за змістом.

Питання до дітей :
- Чому від хлопчика всі речі утікли?
- Хто з'явився з опочивальні ?
- Що він зробив ?
- Чому хлопчик утік від Мойдодира ?
- Кого він зустрів на вулиці ?
- Чому крокодил розсердився на хлопчика ?
- Чому всі речі повернулися, коли хлопчик вмився ?
- Чому треба митися, чистити зуби та бути охайними ?

Діти разом з вихователем роблять висновок і бажають ляльці Катерині скоріше одужати і виходять з ігрової кімнати.

Нет комментариев.

Отправить комментарий